Jste zde

Domů

Zajímavosti

Něco málo z historie Ramsau am Dachstein

Logo

Znak obce Ramsau am Dachstein

V zeleném poli jsou 3 stříbrné vrcholy hor nad nimi se vznáší stříbrný orel. Vlevo je stříbrná Lutheránská růže, která je znakem evangelistů.

Podle archeologických nálezů z doby pozdně románské se našlo opevněné sídliště na místě dnešního Ramsau am Dachstein. První dochovaná písemnost je z roku 1120, v té době se jednalo o Ramsowe.

Ramsau shop

Ramsau am Dachstein

Novinka v Ramsau am Dachstein

Nyní si můžete na online shopu zakoupit super upomínkové předměty. Pro malé ratolesti se tu nabízí dráček Kali v různých velikostech. Pro naše nejmenší jsou tu k mání i pěkné mikiny, samozřejmě také trička s pěknými obrázky a další maličkosti pro radost.

V nabídce je také trendy oblečení pro slečny a mladé muže.

Není problém si také vybrat turistickou mapu nebo zajímavou knihu. Pro své nejbližší si můžete zakoupit pobytový a dárkový poukaz.

Co jste možná nevěděli, za prvé

Dachstein

Víte, jak vysoký je ve skutečnosti ledovec Dachstein?

Jsou dvě výšky tohoto ledovce. Jedna říká, že ledovec měří 3.004 metrů a druhá zase, že 2.996 metrů.

Jedno měření je z nadmořské výšky Severního moře, a tam skutečně má ledovec míru nad tři tisíce metrů.

Druhé měření je z nadmořské výšky od Středozemního moře a tam má ledovec pouhých 2.996 m. Ale je to jedno, Dachstein je krásný, jestli má nad tři tisíce i pod tři tisíce.

Co přinese velikonoční zajíček v Ramsau

Hopsi

Co přinese velikonoční zajíček letos opět do Ramsau.

Co by to asi mohlo být, přece letošní první snídaně na Dachsteinu.
Dobrá zpráva pro ty, kteří si rádi ráno přivstanou a na Bílou sobotu si vyjedou na ledovec Dachstein a užijí si východ slunce s vynikající snídani.

Sklenička sektu ještě umocní tuto ranní atmosféru na ledovci.

K doporučení je i návštěva Ledového paláce.

Před vámi pak může být den plný slunce a lyžování, a to jak sjezdového tak i na běžkách. Oboje je možné na ledovci využít.

O historii budování lanovky na Dachstein, 3.díl

Začátek stavby

Stavba lanovky na Hunerkogel byla ve své době opravdu velkým dílem, dá se říci, že se jednalo opravdu o mistrovské dílo.

Když přihlédneme k geologickým podmínkám, tak z toho logicky vyplývá, že se jednalo o velice náročnou stavbu. Všechny tyhle aspekty byly někdy opravdu tvrdým oříškem pro všechny zúčastněné. Firmy, které se podíleli na stavbě lanovky opravdu obrazně bojovaly s ledovcem.
Takový malý příklad: Některé pukliny či šterbiny na Hunerkogelu byli hluboké i 70 m, a to vše se muselo vyplnit betonem.

O historii budování lanovky na Dachstein, 2.díl

Původní lanovka

.... po zvážení několika variant na stavbu lanovky se konečně začalo stavět. To bylo někdy v šedesátých letech minulého století. Také bylo důležité, že v té době se postavila státní silnice, tzv. Dachsteinstrasse, která vedla až k chatě Türlwandhütte, kde měla být stanice lanovky, bylo to na konci Mautstrasse (Mýtná silnice).

Stránky

Ramsau na Facebooku