Jste zde

Domů

Výlety

25. slavnosti jara v Ramsau, 8. – 10. června 2012

Slavnost jara

S láskou jsou ozdobeny květinami různé figury, na obrázku můžete vidět znak obce Ramsau am Dachstein z květin.

Do slavnostního průvodu jsou vystrojeni i koně, každý kůň je jako umělecké dílo. Bude to zároveň velká přehlídka místní tradice a muzikantů, kteří budou v průvodu vyhrávat. Zdejší taneční spolky předvedou své tradiční tance.

Vrcholem této slavnosti je volba Královny Dachsteinu.

K vidění budou alegorické vozy tažené koňmi a vyzdobené květinami, to vše od 8. do 10. června 2012.

Kulmberg - Höhenweg

Výhled

Další nabídka pro zimní turistiku, která je velice oblíbená jak v zimě tak v létě.

Obtížnost : střední
Délka túry : 7,6 km
Výstup : 221 m
Setup : 291 m
Nejnižší bod : 1132 m
Nejvyšší bod : 1277 m

Výchozí místo : Waldschenke, Gasthof Stockercherhof

Cílové místo : Gasthof Stocker, Cafe Herold, Waldschenke

Popis cesty

Západ slunce na Dachsteinu

Dachstein

Když slunce zapadá vedle Rötelsteinu, Mitterspitzu a za Rossbrand, potkáte na Dachsteinu možná jednoho osamělého turistu, nebo také z dálky uvidíte nočního hlídače na Dachsteinwarte nebo se tam možná setkáte se strojníkem z lanovky. Jinak řečeno, liduprázdno.

Od podzimu to bude jinak, můžete se těšit na zvláštní jízdy na Dachstein.

Jízdy začnou 13. září a skončí 25. října, jezdit se bude každé úterý, dále potom od 1. října do 22. října 2011 každou sobotu.

Reiteralm

Reiteralm

Oblíbené lyžařské středisko Reiteralm není oblíbené jen v zimě, ale i v létě má co nabídnout. Určitě stojí za to přijmout pozvánku na turistický výlet, při kterém se k němu dostanete přes Pichl - Preunegg nebo přes Schladming – Rohrmoos.

Reiteralm je zasazen do velkého ledovcového kotle mezi vrcholky Schoberspitz a Gasselhöhe, kde je řada menších horských jezírek s nádhernou okolní přírodou a úžasným pohledem na horský masiv Dachstein a na Nízké Taury.

Ramsau - koupání a zábavný park

Koupaliště a zábavný park v Ramsau

Pokud vás v Ramsau zastihne teplé počasí, můžete vyzkoušet místní koupaliště. Přímo pod horou Rittisberg, na které se v zimě prohánějí lyžaři a sáňkaři, se nachází letní oddychová zóna o rozloze téměř 6.000 m². Jejím srdcem je přírodní jezero, obklopené loukou a vyhrazené ke koupání. Kolem je vybudován celý park volného času, v němčině nazývaný Ramsau Brach. Tady se vydovádí opravdu všichni, kterým vodní živel působí potěšení a vůbec nezáleží na tom, zda patří mezi ty malé, nebo již odrostlejší.

Ramsau na Facebooku