Jste zde

Domů

Volný čas

Hon na lišku

Zúčastnit se mohou všichni

Už se blíží poslední den a to je 7. říjen. Do té doby je možné ještě zajít do níže uvedených hospůdek, kde za každou konzumaci obdržíte stírací los.

Je připraveno plno hodnotných cen jako IPhone 5, IPad nebo je možné vyhrát celou lyžařskou výbavu. Určitě by přišly vhod i dárkové poukazy do restaurací.

Pro účastníky jsou připraveny i další hodnotné ceny.

Přijďte se podívat na Rittsberg, a to 7. října od 11 hodin. Čekají vás veselé hry, jako je střílení z luku, střílení ze vzduchovky na terč a další hry pro zábavu malých i velkých návštěvníků.

Jaro na ledovci Dachstein

Dachstein

Žádné roční období jako je jaro nenabízí tolik sportovních možností jako jarní pobyt Ramsau am Dachstein.

Jaro nabízí tolik možností pro vyžití nebo pro odpočinek. Zrovna na jaře platí toto heslo Dělejte si co vám líbí. Na jaře můžete lyžovat, jezdit na snowbordu, běžkovat, také je možné již s horozeleckou výstrojí si vystoupat na vrcholky Alp. Pro ty, kteří již nemusí adrenalinové sporty, se nabízejí turistické výstupy s různou náročností.

Ramsau Airpower na obloze 26.8. - 27.8.2011

Pohled na paraglidisty v Ramsau

Velké letecké představení v paraglidingu začíná na obloze nad Ramsau am Dachstein. Obloha bude zářit všemi barvami, sejdou se zde paraglidisté jak v jednotlivcích, tak i i v celých týmech. Bude se zde konat velké finále všech paraglidistických klubů z celého Rakouska. V rámci tohoto velkého finále vás čeká i skvělý doprovodný program. Uvidíte akrobatické létání, padákové kluzáky, umělecké létání a ještě mnoho dalšího.

Ramsau - turistické přednosti

Tři typické vrcholy pohoří Dachstein

Předností rekreační oblasti Ramsau am Dachstein je nezaměnitelně krásná krajina, která umožňuje pestré trávení volného času ve třech výškových patrech. V zimě i v létě je zde velká nabídka sportovních, kulturních i jiných akcí. K tomu lze připočíst vyváženou strukturu ubytovacích možností, ve které se nabízejí cenově dostupné soukromé pokoje se snídaní, ale i čtyřhvězdičkové luxusní hotely. Obklopeni světem hor, ale i živými tradicemi a přívětivostí místních obyvatel tak můžete rychle zapomenout na starosti všedního dne.

Ramsau am Dachstein - tři patra pro turisty

Lanovka na ledovec Dachstein v Ramsau

Jak již plyne z názvu, Ramsau am Dachstein leží pod nejvyšší horou Štýrska a tou je Dachstein, se svým známým ledovcem. Obec se nachází na 15 kilometrů dlouhé plošině, ve výšce kolem 1.200 metrů a to na jižní straně hor. Dalších 500 m je třeba ještě sestoupit, pokud chceme navštívit městečko Schladming a podívat se do údolí říčky Enns. Poloha je to vskutku ideální, protože dvoutisícové vrcholky chrání před severním větrem a planina je celý den vystavena slunci. Někdy je také označována jako "sluneční balkón" a v tomto případě je příměr zcela na místě.

Ramsau na Facebooku