You are here

Domů » Lyžování

Zima jednou jinak

Pohled ze stadionu

Jízda na saních tažené koňským spřežením, biatlon, bruslení, sáňkování a mnoho dalšího

Saně tažené koňmi
Láska místních obyvatel patří koním. Nezapomenutelný obrázek se vám naskytne, když sedíte na saních a projíždíte zimní krajinou. Jednou to jsou zasněžená pole, jindy se projíždí lesní cestou. Koním jde pára z nozder a kolem pobíhá pes.

V Ramsau am Dachstein je něco kolem 40 koňských spřežení se saněmi. Klasický okruh se jede přes Kulmberg a trvá něco kolem dvou a půl hodiny. V tomto čase je i návštěva nějaké horské boudy, kde si můžete dát svařené víno či teplý čaj.
Kdo má rád trochu nostalgie, může se vydat na tento okruh při svitu měsíce. Tyto noční vyjížďky mají své kouzlo a kdo má rád romantiku, tak si určitě přijde na své.

Zimní vyjížďky na koních
Pro milovníky koní jsou nabízeny vyjížďky na sněhu nebo v kryté jezdecké hale. Každý si může vybrat podle libosti. Je možné skákání na koních nebo také škola jízdy na ponících. Podle přání jsou možné také vyjížďky v kočáře. Zváště vybavené pro sport s koňmi jsou Bradstätter a jezdecké centrum Zechmannhof. Téměř každá farma vám může nabídnout jízdu na koních. Jezdecké kurzy je možné absolvovat v jezdeckém kempu Ortnerhof.

Biatlon
Zkuste si to jednou sami a staňte se na chvíli biatlonistmi. Vyzkoušejte si svoji trefu s originálními biatlonistickými puškami. V kombinaci s dynamickým klasickým lyžováním na vyznačené trase si můžete zalyžovat a zastřílet si jako naše biatlonická reperezentace. Jistě potom budete rádi sledovat Mistrovství světa v biatlonu 2013 v Novém Městě na Moravě.

Zimní idylka

Ramsau na Facebooku

Hoher Dachstein

08.06.2014 - 23:00

Clear skySouth-southeast, Light air, 1.4 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1022.1 hPa

Ramsau am Dachstein

18.07.2018 - 23:00

FairWest, Light air, 1.4 m/s12°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.